DEGUSTACE NÁMOŘNICKÝCH RUMŮ

08.10.2020

Degustace námořnických rumů v novém brněnském chrámu ušlechtilých destilátů Angel`s Share!

Letos je to přesně 50 let od Black Tot Day, tedy dne, kdy British Navy oficiálně ukončilo 315 let trvající tradici denních dávek rumu pro svoje námořníky. U této příležitosti ochutnáme rum Black Tot Last Consignment, který je vyroben z posledních zásob Royal Navy. 

Začátek bude tradičně v 19:00.  

Vstupné na tuto degustaci je 1 990,- Kč

Black Tot 

Last Consignment

Rum Black Tot Last Consignment je opravdovým kusem historie a tomu odpovídá i jeho cena - láhev stojí přes 22 000 Kč. Jedná se o poslední originální rum britského námořnictva, který byly uloženy po 40 let v kameninových nádobách a obsahuje rumy vyrobené patrně ještě před 2. světovou válkou. Je to jeden z nejlepších rumů, které jsme kdy pili!

Země původu: Blend
Obsah alkoholu: 54,3 %

Black Tot

Finest Caribbean Rum

Moderní inkarnace výše uvedeného rumu, která obsahuje rumy z Jamajky, Guyany a Barbadosu. Tento rum je nefiltrovaný za studena a je nedoslazovaný. Opravdu povedený nástupce svého slavnějšího dvojčete.

Země původu: Blend
Obsah alkoholu: 46,2 %

Velier Royal Navy  

Very Old Rum

Master Blender tohoto rumu je sám Luca Gargano, který dal dohromady více než 20 let staré rumy ze zaniklé palírny Carony, více než 15 let staré rumy z Guyany a minimálně 12 let staré rumy z Jamajky. Výsledekem je mimořádně aromatické a intenzivní mistrovské dílo.  

Země původu: Blend
Obsah alkoholu: 57,2 %

Privateer

Navy Yard

Spojené státy nebyly vždy jen o bourbonu. Málo kdo ví, že Nová Anglie je jedna z historicky významných destinací, kde se vyráběl rum. Dnes je tomu samozřejmě jinak, ale Maggie Campbell navrací své vlasti věhlas i mezi rumovými odborníky a my ochutnáme jejich variaci na navy rum.

Země původu: USA
Obsah alkoholu: 53,9 %

Pusser`s

15 YO 

Pusser`s vlastní právo na užívání značky British Navy Rum a mají údajně i původní recepturu. Za touto značkou je úžasný příběh, který velmi souvisí s Black Tot Day. My ochutnáme jejich patnáctiletou variantu. 

Země původu: Guyana 

Obsah alkoholu: 40 %