Jak se z nás stali

HEDONISTÉ

Hedonismus jako starověký filozofický směr říká, že lidé směřují pouze k maximalizaci slasti. My jsme se ji vydali hledat v ušlechtilých destilátech.

Náše cesta začala výpravou na Rum Fest 2013, což je největší evropský festival rumu, který se každý rok koná v Londýně. Cestou z festivalu jsme lehce zabloudili. Náhodou jsme narazili na krásný, luxusní, třípatrový obchod Hedonism Wines s vínem a destiláty, kde mají lahve za stovky tisíc liber. 

Druhá část našeho názvu je Spirit. V angličtině má více významů. Můžeme ho chápat jako ducha nebo jako výraz pro destilát. Už více jak deset let nás fascinují ušlechtilé destiláty, které nejen obdivujeme, ochutnáváme a sbíráme, ale také se je snažíme dostat do širšího povědomí.

Martin Zvěřina  

Spirit Sommelier

K ušlechtilým destilátům se dostal poprvé před více než deseti lety během svého působení v brněnské restauraci La Bouchee. V roce 2013 absolvoval sommelierský kurz. Od té doby pak celou řadu školení od celebrit destilátového světa, jako jsou Lorena Vasquez (Zacapa), Tito Cordero (Diplomatico), Luca Gargano (Velier), Mario Navaro (Ron Millonario), Ian Burrell (Global rum ambassador), Richard Paterson (Dalmore), Jean-Jacques Godet (Godet Cognac), Herve Bache-Gabrielsen (Bache-Gabrielsen Cognac) a dalších. Pracoval v  koňakovém baru U Staré studny a  Tretter`s Gallery Spirits Shop. Působil také jako český Whisky Ambassador pro společnost Brown-Forman a její palírny GlenDronach, Benriach a Glenglassaugh. 

Vít Šafář

Hedonist Founder

Destiláty byly dlouhou dobu pouhým koníčkem. Zlomový byl rok 2013, kdy se s Martinem vypravil na londýnský Rum Fest. Od té doby měl v hlavě představu ochutnávkového klubu, který spoluzaložil  koncem roku 2016 pod názvem Hedonism Club. 

Koncem roku 2017 pak přišel na řadu projekt Hedonism Spirit, kde má na starosti vedle degustací, také online komunikaci, editaci webu, technickou přípravu degustací a analýzu investičních lahví. Pravidelně přispívá do odborného magazínu Barlife a spolupracuje se značkou whisky Glenmorangie.


Jan Mynář

Guardian of Rum

Zakladatel webu RumTips.cz a opravdový strážce rumových hodnot. Pravidelný recenzent rumů, aktivní diskutér všech debat o třtinovém destilátu a velký kritik nepatřičných výrobních postupů. Milovník rumů z produkce palírny Foursquare a zastánce filozofie jejího majitele Richarda Sealea a spolku Guardians of Rum. Účastnil se naší úplně první veřejné degustace v lednu 2018 a od té doby se stal naším kamarádem a nyní i kolegou.    


Hedonism Spirit v médiích