INVESTIČNÍ ALKOHOL

Přidejte se do naší skupiny Investiční alkohol na Facebooku, ať máte přehled, co se v komunitě sběratelů a investorů děje. Najdete tam tipy i aktuální nabídky. A můžete se tam samozřejmě ptát na vše, co vás k tomuto tématu zajímá.

Mnohé palírny omezují výrobu nebo vyrábějí dezinfekci, návštěvnická centra jsou uzavřena a milovníci ušlechtilých destilátů popíjejí sami doma nebo přes on-line videohovory s přáteli místo toho, aby byli ve svých oblíbených barech. Jak se současná situace projeví na vývoji hodnoty investičních destilátů, zatím není zcela jasné. Nicméně lze...

V online aukci Whisky Auctioneer byla prodána láhev velmi vzácné whisky Laphroaig 15 Year Old Sherry Wood 1967 od slavné nezávislé italské stáčírny Samaroli. Prodejní cena byla 61 000 liber (cca 1 760 000 CZK). Naposledy byla tato láhev v Británii prodána v březnu 2014 za 5 700 liber (cca 165 000 CZK), což je nárůst o 970 % za pouhé 4 roky!...

Padesátiletý Dalmore se prodal v aukci za rekordní cenu pro tuto láhev. Sběratel z Itálie zaplatil 28 000 liber (cca 800 000 CZK). V této limitované edici bylo vyrobeno pouze 60 kusů a má ji na svědomí slavný Master Blender Richard Paterson, který ji připravil už v roce 1978.

I v květnu padaly další rekordy (odkaz). Za tento měsíc se v aukcích ve Velké Británii prodalo přes 10 000 lahví skotské a japonské whisky. Pokračuje tak trend, který ukazuje, že květen je obvykle jeden z nejsilnějších měsíců v kalendářním roce. Pokud ovšem budou trvat celoroční trendy, tak se na větší objemy obchodů můžeme těšit i v následujících...

Popularita whisky celosvětově roste. Nejrychleji rostoucím segmentem je možná trochu překvapivě irská whiskey. Což můžeme pozorovat i na zájmu o nejnovější limitovanou edici z produkce společnosti Irish Distillers.

Update 21. 05. 2018: Netrvalo to ani tři týdny a rekord opět padl. V aukční síni Bonhams v Hong Kongu se během Fine and Rare Whisky Auction prodaly opět tyto dvě lahve za rekorní ceny. Každá z nich stála přes milion dolarů, takže rekord vrostl o přibližně 80 %!
O tyto rekordní lahve mezi sebou soupeřili především sběratelé z...

Do nabídky online aukčního portálu Whisky Auctioneer se totiž poprvé dostaly lahve z nové edice Exceptional Single Casks z produkce palírny Macallan. Lahvování z roku 2017 bylo určeno exkluzivně pro americký trh a část Asie.

Glenmorangie Astar (gaelsky "cesta"), je limitovaná edice single malt whisky. Poprvé byla uvedena na trh v roce 2008 a jejího návratu jsme se dočkali až v září 2017.
Zaměrem při její výrobě bylo vzdát hold dřevu, proto byla tato whisky stařená pouze v na zakázku vyrobených sudech z dubů, které rostly
v lesích pohoří Ozark ve státě...