GIN 25.06.2020

Přijměte pozvání na degustaci ginů, kde nebudou chybět ani dvě legendární edice OMFG 2019 a 2020.

Celkem budeme ochutnávat šest výjimečných ginů. Jejich přehled najdete níže. K dispozici budou také špičkové toniky, aby si účastníci mohli vyzkoušet různé kombinace chutí.
Místo si doporučujeme rezervovat ihned, protože počet účastníků je omezen.

Termín a místo konání:
Brno 25.06.2020, začátek 19:00, J&T Cafe

Cena degustace: 1 190,-Kč

Žufánek

OMFG 2020

Legendární limitovaná edice určená pro všechny milovníky ginu, za kterou stojí Martin Žufánek. V jeho eshopu byla tato láhev vyprodána během několika minut. Na hedonisty naštěstí Martin myslí, takže tuto raritu můžete spolu s námi ochutnat i vy! Do letošního OMFG byla přidána jako speciální bylina myrta obecná, která se do ginu opravdu skvěle hodí. Výsledná chuť je tak jemná, že ani nebudete potřebovat tonik.

Země původu: ČR
Obsah alkoholu: 45 %
Běžná cena: cca 2 000 Kč

Žufánek

OMFG 2019

Ochutnáme i loňskou edici OMFG 2019, do které byl přidán jako speciální bylina pelyněk pravý. Ale ne ledajaký. Jde o legendární varietu Pontarlier, tedy tu samou, ze které vznikl i slavný absinthe Dubied - Žufánek. Jak říká sám tvůrce: "Je to dost možná první gin obsahující větší než menší množství thujonu. Je to gin, po kterém se budete usmívat a budete spokojení a šťastní. A o to jde. 

Země původu: ČR
Obsah alkoholu: 45 %
Běžná cena: cca 5 000 Kč

Hendrick's Gin

Midsummer Solstice

Slunovrat je doba, kdy jsou chuťové a aromatické vlastnosti květin na vrcholu smyslové a aromatické působivosti. Proto Lesley Gracie (Master Distiller a vášnivá zahradnice) při vymýšlení speciální edice Hendrick's ginu použila paletu tajných květinových výtažků, které zachycují úchvatnou smyslovou intenzitu léta. Výsledkem je kouzelně květinový gin, který rozkvétá na patře, ale je nezaměnitelně Hendrick's. 

Země původu: Skotsko
Obsah alkoholu: 43,4 %
Běžná cena: cca 900 Kč

Beefeater

Burrough's Reserve Batch 1

Unikátní stařený gin. Destilace probíhá v Beefeater Distillery pod dohledem velezkušeného Master Distillera Desmonda Payna. Burrough's Reserve vychází ze starého receptu zakladatele značky Beefeater Jamese Burrougha. Destiluje se v malé historické měděné varně z 19. století. Následně je gin uložen do dubových sudů. 

Země původu: Velká Británie
Obsah alkoholu: 43 %
Běžná cena: cca 1 600 Kč

Deau

Ginetic Dry Gin

Velmi suchý a jemný gin z Francie na bázi vinného destilátu. Alkoholové páry prochází přes zavěšený košík plný botanicals (koření a byliny), které obohacují destilát o další jedinečné tóny. 

Země původu: Francie
Obsah alkoholu: 40 %
Běžná cena: cca 1 000 Kč

Caorunn

Scottish Raspberry Gin

Letošní novinka! Při výrobě tohoto ginu jsou ke klasické sestavě botanicals navíc přidány maliny z Perthshire. Výsledný destilát tak získává krásné ovocné aroma. Na svědomí ho má skotská palírna Balmenach Distillery. 

Země původu: Skotsko
Obsah alkoholu: 41,8 %
Běžná cena: cca 550 Kč