JAMAJSKÉ RUMY 

18.09.2020

Degustace jamajských rumů v novém brněnském chrámu ušlechtilých destilátů Angel`s Share!

Kromě samotných vzorků vás čeká také povídání o naší cestě po Jamajce, účasti na jamajském Rumfestu a návštěvě jednotlivých palíren. Sami uvidíte, jak je rum úzce spjatý s celou ostrovní kulturou i to, co jsme se dozvěděli o zákulisí místních legendárních palíren. Začátek bude tradičně v 19:00.  

Vstupné na tuto degustaci je 1 190,- Kč

Habitation Velier

Hampden C<>H

Letošní novinka z řady Habitation Velier, která byla destilována v patrně nejlegendárnější palírně na ostrově - Hampden Estate. Označení C<>H je jednou z nejvíce esterových šarží (1300-1400 ppm), kterou v palírně produkují. Po desetiletém zrání v sudech má tento rum množství congeners (přiboudlin) 2615 ppm!!! Toto bude opravdová aromatická bomba.

Země původu: Jamajka
Obsah alkoholu: 68,5 %

Worthy Park

Quatre Vins 2013

Osmé stáčení v rámci série Cask Selection Series od špičkové palírny Worthy Park bylo dostařováno ve čtyřech typech sudů po víně. Díky tomu je tento rum nesmírně ovocný, ale získává výrazně jiné aroma, než klasické plnění WP. Celkem bylo vyrobenou pouze 1318 lahví. Opravdová rarita.

Země původu: Jamajka
Obsah alkoholu: 52 %

Navy Island 

Jamaica Navy Strength

Toto nezávislé plnění obsahuje rum z 11 různých šarží z palíren Worthy Park, Hampden a Clarendon. Použité rumy jsou těžké melasové rumy, vyráběné kotlíkovou destilací. Zrají v barelech po bourbonu a neobsahují žádné aromatické přísady. 

Země původu: Jamajka
Obsah alkoholu: 57 %

Long Pond

Vale Royal 2006 Wedderburn 12YO

Tohle stáčení přímo od National Rums of Jamaica LTD bylo v roce 2018 jedno z posledních před vynucenou pauzou, kterou způsobil požár palírny Long Pond. Pouze necelých 3412 lahví, úctyhodný obsah esterů a sudová síla je to, co dělá tento rum naprosto nezapomenutelným.

Země původu: Jamajka
Obsah alkoholu: 62,5 %

Appleton Estate

12 YO Rare Blend 

Tento rum je v podstatě synonymem jamajských rumů na našem trhu. Patrně neexistuje větší klasika než dvanáctileté stáčení od Appleton Estate. Jedná se o směs rumů z destilačních kotlů i kolony. Perfektně vyvážený blend.

Země původu: Jamajka 

Obsah alkoholu: 40 %

J. Wray and Nephew Overproof

& ginger beer 

Vyzkoušíme i tradiční jamajský drink - Overproof rum a ginger beer, neboli silný rum a zázvorové pivo. J. Wray and Nephew je tradiční specialista na Overproof rumy, které jsou hodnoceny jako jedeny z nejlepších na světě a jsou také nejprodávanější na samotné Jamajce. Oboje můžeme jen potvrdit!