Tequila Patrón mění majitele!

23.01.2018

Jedna z nejslavnějších značek rumu - rodinná společnost Bacardi kupuje společnost Patrón Spirits International (PSI) za 5,1 milardy dolarů! Což je v přepočtu více než 100 mld. CZK. Pod PSI patří například nejprodávanější tequila na světě - Patrón Tequila nebo u nás velmi oblíbený rum Pyrat.

Společnost Bacardi je největší privátní skupina v oblasti alkoholu na světě. Tento obchod byl vyústěním dlouhodobé úspěšné spolupráce mezi oběma společnostmi. Bacardi koupilo v PSI minoritní podíl už v roce 2008 a nyní převzalo celou kontrolu.

Společnost PSI založili dva podnikatelé -  John Paul DeJoria a Martin Crowley v roce 1989. Nyní se jejich portfolio připojí k dalším slavným značkám ze stáje Bacardi. Můžeme zde najít tequily Cazadores a Corzo, rum Bacardí, vodku Grey Goose, gin Bombay Sapphire, skotskou whisky Dewar' nebo Martini vermouth.

Podle dat analytické společnosti IWSR se Bacardi stane číslem jedna v oblasti super-premiového alkoholu v USA, a také druhou největší alkoholovou společností podle tržní kapitalizace. 

Patrón Tequila za téměř 30 let svojí existence transformovala svoje odvětví a přisesla na trh do té doby neznámý segment ultra-premiové tequily.

Zdroj: Master of Malt - blog