Whiskeria Bar 10th Anniversary

26.11.2018

Na začátku listopadu 2018 oslavil slavný pražský whisky bar Whiskeria první dekádu svojí existence, která je neodmyslitelně spojena s Jindřišskou věží. V tomto naprosto unikátním podniku najdete více než 400 druhů whisky z celého světa.

Whiskeria Bar je provozován společností Fous Spirit, která má základnu v Brandýse nad Labem a do ČR dováží například whisky Glengoyne, Springbank, Longrow, Hazelburn, Smokehead, Old Pulteney nebo Balblair a nezávislá plnění od legendární značky Murray McDavid.

Wellcome drink a prohlídka věže s krásnou vyhlídkou na noční Prahu začala v nejvyšším, desátém (náhoda?) poschodí. 

Model Jindřišské věže
Model Jindřišské věže

Založení společnosti trošku připomíná začátek vtipu. Co vznikne, když se potká Čech, Němec a Skot?...No, přece whisky bar...a krásný!  

Následovaly proslovy, narozeninový dort ve tvaru sudu a přípitek skleničkou whisky z nové edice od Murray McDavid - Caol Ila 7y/o, 2011, 59,5%, limitované jednosudové stáčení exkluzivně pro Fous Spirits. Pouze 279 láhví. Whisky zrála v ex-bourbon sudu a dozrávala po francouzském červeném víně Chateau d´Arsac. Docela dost živá bestie, ale krásná!

Murray McDavid - Caol Ila 7y/o
Murray McDavid - Caol Ila 7y/o

Po oficálním zahájení už zbytek večera probíhal neformálně a přátelské rozhovory se prolínaly s cinkáním příborů u rautových stolů a skleniček whisky.

Rádi bychom za Hedonism Spirit chtěli poděkovat za pozvání Mirce Kverkové a Martinu Kavkovi a popřát Whiskerii mnoho dalších desetiletí a spoustu spokojených whiskařů. 

Dean Jode - Global Ambassador Murray McDavid
Dean Jode - Global Ambassador Murray McDavid