Whisky Life! Prague 2018

26.11.2018

Pátek a sobota 2. a 3. listopadu proběhl skvělý festival Whisky Life! Prague. Moje první návštěva Novoměstské radnice se musela omezit pouze na páteční podvečer. Martin byl také pouze v pátek, ale na rozdíl ode mě opět pracovně - na stánku Brown-Forman. Máme to dobře rozdělené :)

Hned po příchodu jsem byl překvapen množstvím návštěvníků. Stovky lidí všude, kam se člověk podíval. Sice bylo někdy obtížné se probojovat k jednotlivým barům, ale nám takový zájem o whisky dělá velkou radost!

Festival má pro své konání jedinečné historické prostory, obzvlášť krásný je Konšelský salonek. Gotika má, ale i svoji nevýhodu - akustika v místnostech s klenbou není úplně nejvhodnější pro přednášení.

Špičkový program - Masterclass

Program byl nabitý a stihl jsem pouze dvě přednášky, ale stály za to. Na můj vkus byly opravdu velmi rychlé. Pět vzorků za necelých 45 minut je dost i na zkušené hedonisty :D

  1. Inverhouse - whisky z palíren Balblair, anCnoc a Old Pulteney. Osvědčená skotská klasika. U mě vede Balblair. Myslím, že je to zatím velmi nedoceněná palírna, která se zaměřuje na ročníkové edice.
  2. Kavalan - pod vedením uznávaného odborníka na whisky z Německa Bernharda Schäfera, který je také Master of the Quaich. Vtipné, odborně zajímavé povídání se spoustou zákulisních informací. A především unikátní whisky z Taiwanu. Jejich Solist po portském má opravdu ďábelskou barvu!
Kavalan Masterclass
Kavalan Masterclass
Kavalan Masterclass
Kavalan Masterclass
Bernhard Shäfer - Master of Quaich
Bernhard Shäfer - Master of Quaich

Mnoho stánků jsem bohužel vůbec nestihl navštívit, tak mám příště co dohánět. Pokud jste nebyli, tak na další ročník určitě vyrazte, stojí to za to! 

Pro představu ještě dodávám pár vzorků, které se podařilo aspoň trochu slušně vyfotit.