RUM 21. 03. 2018

St. Nicholas Abbey

18yo

Nejdéle zrající rum z produkce St Nicholas Abbey, které leží na severu Barbadosu, byl uveden na trh v roce 2016. V opatství se výrobou rumu začali zabývat před více než 350 lety, jedná se tak o jednu z nejstarších palíren rumu na světě. Zde slovo "tradiční" nabírá úplně jiný význam. Bohatý, komplexní a perfektně vyvážený rum, ve kterém se skvěle snoubí sladké a kořenité tóny.

Země původu: Barbados
Obsah alkoholu: 40 %
Běžná cena: 5 900 Kč

Diplomático

Batch Kettle No.1

Tento rum z edice Distillery Collection byl vyroben pouze v destilačním přístroji Kettle Still. Je to jeden ze tří destilačních přístrojů v palírně Diplomático a byl pořízen roku 1959. Tento polokontinuální systémpochází z Kanady, kde se používá k výrobě whisky. Budeme tak moci ochutnat jednu ze složek tradičního rumu Diplomático.

Země původu: Venezuela
Obsah alkoholu: 47 %
Běžná cena: 1 800 Kč

Cuate 

13 Anejo Gran Reserva

Tento rum zrál 13 let postupně v sudech po sherry, bourbonu a nakonec v malých dubových sudech. Vynikající rum s chutí karamelizovaného banánu, vanilky, kokosu, pečených švestek a tmavé čokolády.

Země původu: Barbados
Obsah alkoholu: 40,2 %
Běžná cena: 1 100 Kč

Ron Zacapa

Reserva Limitada 2015

Třetí a zatím poslední limitovaná edice vyrobená z rumů ve stáří 6 až 24 let. Při výrobě byla nejprve použita kombinace sudů po whisky a po sherry. Na závěr byl rum uložen do znovu vypálených sudů. To celé ve velmi vysoké nadmořské výšce.

Země původu: Guatemala
Obsah alkoholu: 45 %
Běžná cena: 2 200 Kč

Foursquare 

11 yo Zinfandel Cask

Kombinace dvou rumů z palírny Foursquare: první zrál nejprve pět let v sudech po bourbonu a následně šest let v sudech po víně Zinfandel; druhý rum zrál celých 11 let v sudech po bourbonu. Tyto dva rumy pak byly smíchíny a lahvovány v září 2015. Můžeme se těšit na ovocné a vanilkové tóny.

Země původu: Barbados
Obsah alkoholu: 43 %
Běžná cena: 1 300 Kč

English Harbour

25yo 1981

Na ostrově Antiqua je tento rum známý pod názvem Cavalier. Jeho exportní název je English Harbour. Vůně je nádhernou komplexní směsí kokosového ořechu, třešní a kouře. Chuť má po dlouhém zrání v malých dubových sudech skvělou vyváženou chuť s mírným náznakem skořice, dubu a sušeného ovoce. Rum s celou řadou světových ocenění pro opravdové znalce.

Země původu: Antiqua
Obsah alkoholu: 40 %
Běžná cena: 5 000 Kč