Havana

Tributo 2018

Tributo 2018 je namíchán z těch nejvybranějších archivních ročníků Havana Club starých minimálně 20 let, které pak ještě zrály v 60 let starých sudech po skotské kouřové whisky. Letošní limitovaná edice vzdává poctu samotnému procesu výroby kubánských rumů, o níž se na Kubě starají Maestros del Ron Cubano. Na celém světě je k dostání pouze 2500 ks, v České republice je k dispozici velmi omezené množství.

Země původu: Kuba
Obsah alkoholu: 40 %
Běžná cena: 10 000 Kč

Diplomático

Distillery Collection No. 2 Barbet Column

Rum No.2 řady Distillery Collection byl vyroben pouze v destilačním přístroji Barbet Column Still. Tento kontinuální destilační systém pochází z Francie, kde se původně používal k výrobě koňaku. V palírně je v provozu už roku 1959. Budeme tak moci ochutnat jednu ze tří složek tradičního rumu Diplomático.

Země původu: Venezuela
Obsah alkoholu: 47 %
Běžná cena: 2 000 Kč

Habitation Velier 

Muller LL IV//3177 White 

Řada Habitation Velier vznikla spoluprací Lucy Gargana a vyhlášených destilerií, které pro výrobu svých rumů stále používají kotlíková zařízení typu alembic. Rum Muller LL IV/3177 je pojmenován podle sériového čísla kotlíkového zařízení v destilerii Rhum Rhum na ostrově Marie Galante. Byl destilován v březnu 2015 a po dobu 6 mesíců byl ředěn dešťovou vodou.

Země původu: Guadeloupe
Obsah alkoholu: 59 %
Běžná cena: 1 800 Kč

Toucan

No.4

Prémiový "agricole" rum z Francouzské Guyany. Tato limitovaná edice dozrává ve velmi ušlechtilých sudech po armagnacu, které dodávají rumu až krémové aroma vanilky, máslových sušenek a sušených datlí. 

Země původu: Francouzská Guyana
Obsah alkoholu: 40 %
Běžná cena: 1 000 Kč

Oliver`s 

Exquisito 1990

Rum z Dominikánské republiky vyrobený metodou solera. Vůně je nasládlá se svěžími tóny tropického ovoce, čerstvé cukrové třtiny, sušených švestek, tmavého kakaa s dozvukem tropického koření a dubového dřeva. V chuti převládá výrazná, dlouho trvající sladkost ovoce, kakaa a vanilky s náznakem dřeva a kouře

Země původu: Dominikánská republika
Obsah alkoholu: 40 %
Běžná cena: 1 400 Kč

Transcontinental Rum Line

Jamaica WP 2013

Rum destilovaný z melasy ve slavné palírně Worthy Park na Jamajce v roce 2013. Dva roky zrál v tropech a dva a půl roku poté na evropském kontinetu, než byl lahvován pod značkou společnosti La Maison du Whisky jako součást jejich řady Transcontinental Rum Line.

Země původu: Jamajka
Obsah alkoholu:
57 %
Běžná cena: 1 700 Kč