RUM 30. 05. 2019

Vstupné na tuto degustaci je 1 190,- Kč

Mount Gay

XO Peat Smoke

Hlavní hvězdou této dugustace je limitovaná edice rumu Mount Gay XO, který byl na 6 měsíců uložen do sudů po kouřové whisky z ostrova Islay. V našem soukromém žebříčku je tento rum na 1. místě! Podle nás je to špičková záležitost, kterou je potřeba ochutnat.

Země původu: Barbados
Obsah alkoholu: 57 %
Běžná cena: 6 500 Kč

Plantation

Extreme No.3 ITP 1996 22YO

Za komplikovaným názvem se skrývá jeden z nejžádanějších rumů mezi sběrateli. Destilován byl roku 1996 v jamajské Long Pond Distillery. Poslední rok strávil v sudech po cognacu, jak je u Plantation zvykem. Lahvován byl v sudové síle 54,8 % alkoholu. Extrémně aromatický. Unikátní záležitost.  

Země původu: Jamajka
Obsah alkoholu: 54,8 %
Běžná cena: 6 900 Kč

New Groove

Double Cask Moscatel Finish

Rum z ostrova Mauricius, který zraje 7 let v dubových sudech a jeden rok sudech z muškátovníku, což je poměrně vzácná kombinace. Žádná aditiva, žádná filtrace za studena.

Země původu: Mauricius
Obsah alkoholu: 47 %
Běžná cena: 1 000 Kč

RhumDzama

Vintage 1998

V rumu uschovaném v této láhvi, která je dovedně pokryta banánovými listy, můžete ucítit hřebíček, který je následován pepřovým aromatem a doprovozen vanilkou a kůrou krystalizovaných pomerančů, s patrnými taniny. Lehká trpkost, v závěru, dodává příjemnou vertikálnost nenarušenou žádnou těžkostí.

Země původu: Madagaskar 
Obsah alkoholu: 45 %
Běžná cena: 1 700 Kč

Saint James

Vieux XO

Saint James se na Martiniku vyrábí již od r. 1765, kdy král Ludvík XIV zakázal výrobu rumu ve Francii. Nacházel odbyt zejména v Nové Anglii, kde byl vůbec nejpopulárnějším západoindickým rumem. Vyrábí se z čisté třtinové šťávy jednoduchou destilací podobně jako Armagnac a pak zraje v sudech z limuzínského dubu a sudech po bourbonu. Směs 6 - 10 letých rumů

Země původu: Martinik
Obsah alkoholu: 43 %
Běžná cena: 1 100 Kč

Yellow Snake

Jamaican Amber Rum

Nový rum na trhu bez udání stáří, který je složen z destilátů různých jamajských palíren.

Země původu: Jamajka
Obsah alkoholu:
40 %
Běžná cena: 900 Kč