DEGUSTACE RUMU

Přijměte pozvání na degustaci, kde můžete ochutnat tradiční i poměrně netradiční rumy, kde hvězdou večera bude legendární jamajský rum Appleton Estate, který zrál v sudech celých 30 let! Budeme si povídat o historii, výrobě i nejrůznějších rumových mýtech. Ale především budeme ochutnávat!

 Počet míst je omezen na 15 osob. 

Termín a místo konání:
Praha 11.02.2020, začátek 19:00, Bistro Špejle

Cena degustace: 1 190,-Kč

Appleton Estate

30 YO

Hlavní hvězdou této dugustace je velmi vzácný jamajský rum Appleton Estate, který zrál v sudech dlouhých 30 let. Jeho výrobu má na starosti osobně Master Distiller Joy Spence. Počet láhví je limitován na 4 000 ks.

Země původu: Jamajka
Obsah alkoholu: 45 %
Běžná cena: 16 000 Kč

Transcontinental Rum Line

Panama 2010 Batch 3

Tento rum má na svědomí slavný francouzký obchod La Maison du Whisky. Jedná se o ročník 2010, který byl destilován a pak zrál 5 let v Panamě. Potom byl převezen do Evropy, kde zrál další rok. Lahvován byl v roce 2017 při 43 % alkoholu. Jedná se o nezávislé stáčení a název palírny je v tomto případě uchován v tajnosti. 

Země původu: Panama
Obsah alkoholu:
43 %
Běžná cena: 1 500 Kč

New Groove

Double Cask Merisier Finish

Rum z ostrova Mauricius, který zraje 7 let v dubových sudech a jeden rok sudech z třešňového dřeva, což je poměrně vzácná kombinace.

Země původu: Mauricius
Obsah alkoholu: 47 %
Běžná cena: 1 000 Kč

CONSORCIO LICORELO NACIONAL S.A. 

Auténtico Nativo 

Auténtico Nativo pochází z Panamy a za jeho chuťovým profilem stojí ikona mezi blendery moderních rumů, Francisco "Don Pancho" Fernández. Rum má intenzivní tmavě jantarovou barvu. 

Země původu: Panama
Obsah alkoholu: 40 %
Běžná cena: 900 Kč

Ron Barceló 

Imperial Onyx

Nejnovější a zcela výjimečný přírůstek portfolia společnosti Ron Barceló - Imperial Onyx - má jantarově mahagonovou barvu se silným strukturovaným tělem.

Chuťový profil: toastové aroma s jemným nádechem třešní, kávy a sušeného ovoce, hluboké tóny dřeva a vanilky, které vytvářejí intenzivní pocit, končící dlouhou a trvalou chutí v ústech.

Země původu: Dominikánská republika
Obsah alkoholu: 38 %
Běžná cena: 1 100 Kč

Don Q

Signature Release Single Barrel 2005

Don Q je jedním z výrobců, kteří svoje rumy nijak neupravují. Tato edice byla uvedena na trh v roce 2016 v počtu 6 000 lahví. 

Země původu: Portoriko 
Obsah alkoholu: 40 %
Běžná cena: 1 000 Kč