RUM 18.06.2020

Vstupné na tuto degustaci je 1 190,- Kč

Englih Harbour

1981 / 25 YO

Tento rumový unikát pochází z ostrovního státu Antiqua a Barbuda, který historicky okupovaly všechny tři námořní mocnosti (Španělsko, Anglie i Francie), a který v sobě ukrývá to nejlepší, co tyto výrobní styly nabízí. Byl destilován v roce 1981, kdy národ získal nezávislost na Velké Británii. Po 25 letech strávených v sudu bylo vydáno pouze 5712 lahví.  

Země původu: Antiqua a Barbuda
Obsah alkoholu: 48,0 %
Běžná cena: 11 000 Kč

Velier Indian Ocean Stills

Savanna 2012

Palírna Savanna je právem považována za rumový drahokam Indického oceánu. Tato palírna své rumy destiluje na koloně HERR a dokáže produkovat i vysoce esterové rumy, které jsou však jiné, než ty jamajské. Tento ročníkový rum byl destilován ze šťávy z cukrové třtiny v roce 2012 a po šesti letech staření lahvován v síle sudu, tak abychom si mohli užít jeho plnou chuť.

Země původu: Reunion
Obsah alkoholu: 61 %
Běžná cena: 2 500 Kč

Equiano

Globální rumový ambasador, Ian Burrell, si splnil svůj sen a přinesl na trh naprosto jedinečný produkt. Afro-americký rum. Jde o jedinečnou směs rumů z palíren Greys a Frousquare, kterou namíchal sám master distiller a master blender Richard Seale. Nabízí se nám možnost ochutnat první limitované vydání rumu, který již teď sbírá jedno ocenění za druhým. 

Země původu: Barbados & Mauricius
Obsah alkoholu: 43 %
Běžná cena: 1 600 Kč

Don Q

2005 "Signature release"

Rumy Don Q se řadí k "lehčím" španělským rumům, ale které se lahvují zcela "bez aditiv". Přímo tento ročníkový rum byl lahvován v roce 2015, jedná se tedy o desetiletý rum. Navíc se jedná o stáčení vždy z jednoho sudu.

Země původu: Puerto Rico
Obsah alkoholu: 40 %
Běžná cena: 1 400 Kč

Rhum Rhum

Liberation 2017 

Když v roce 2006 Luca Gargano přesvědčil vyhlášeného italského palírníka Gianni Capovillu, aby s ním odjel na ostrov Marie Galante a pomohl mu vybudovat značku Rhum Rhum, asi už měl v hlavě plány na naprosto jedinečný agricole rum. Jedná se o čtvrté vydání řady "Liberation" destilované v roce 2010, častokrát označované jako nejvyhledávanější rum mezi nadšenci, kteří chtějí ten nejlepší rum na světě.

Země původu: Guadeloupe 

Obsah alkoholu: 45 %
Běžná cena: 3 000 Kč

Transcontinental Rum Line

Fiji 2014  

TCRL je značka rumu spadající pod La Maison du Whiskey, jednoho z největších francouzských distributorů. Jedná se rumovou řadu odkazující na dobu, kdy se sudy vozily lodí z nového světa do Evropy. Tyto rumy tedy nabízejí kombinaci tropického a kontinentálního staření. Rum vyrobený South Pacific Distillery zrál ve skladech palírny po dobu skoro tří let, potom byl převezen do Evropy, kde zrál déle než jeden rok.

Země původu: Fiji
Obsah alkoholu: 48 %
Běžná cena: 1 100 Kč