RUM 26.08.2020

První rumová degustace v novém brněnském chrámu ušlechtilých destilátů Angel`s Share!

Vstupné na tuto degustaci je 1 190,- Kč

Habitation Velier

Mount Gay 2011

Unikátní třikrát destilovaný rum z legendárních kotlů palírny Mount Gay, která jinak destiluje pouze dvakrát. Rum zrál devět let v sudu na ostrově Barbados a lahvovaný je v sudové síle. Netradičně vysoký obsah alkoholových přiboudlin (860,7 gr/hlpa) je prostě degustační nabídka, která se neodmítá.  

Země původu: Barbados
Obsah alkoholu: 52,3 %

Habitation Velier

Privateer 2017

Spojené státy nebyly vždy jen o bourbonu. Málo kdo ví, že Nová Anglie je jedna z historicky významných destinací, kde se vyráběl rum. Dnes je tomu samozřejmě jinak, ale Maggie Campbell navrací své vlasti věhlas i mezi rumovými odborníky. Společnost Velier je první importér rumů z palírny Privateer v Massachusetts do Evropy a jejich privátní plnění kotlíkového rumu se stává naprosto žhavým zbožím mezi sběrateli i konzumenty.

Země původu: USA
Obsah alkoholu: 55,6 %

Foursquare 

Empery

Barbadoská palírna Foursquare produkuje mnoho typů rumů a značek, zakládá si však na své Exceptional Cask Selection řadě, která je velmi žádaná mezi sběrateli. Empery je 14-ti letý blend kolonového a kotlíkového rumu, který je stařený v sudech po bourbonu a sherry. Přesné poměry jednotlivých destilátů a sudů zůstávají výrobním tajemstvím. 

Země původu: Barbados
Obsah alkoholu: 43 %

Long Pond

Cambridge 2005 STC@E 13YO

Tohle stáčení přímo od National Rums of Jamaica LTD bylo v roce 2018 jedno z posledních před vynucenou pauzou, kterou způsobil požár palírny Long Pond. Pouze necelých 3700 lahví, úctyhodný obsah esterů a sudová síla je to, co dělá tento rum naprosto nezapomenutelným.

Země původu: Jamajka
Obsah alkoholu: 62,5 %

Habitation Saint-Étienne

2004 Sherry Finish 

Sekundární staření bylo pro martinické palírny dlouhou dobu tabu, AOC není totiž experimentům se sudy zrovna nakloněna. Nicméně, v Habitation Saint-Étienne obětovali označení AOC a 8 letý rhum stařený ve francouzských dubových sudech umístili na šest měsíců do sudů po sherry Olorosso a Fino. Vznikl tak prémiový zemědělský rum, který spojuje tradici s moderním stařením.

Země původu: Martinik 

Obsah alkoholu: 45 %

Rhum Agricole

Ti' Punch 

Vyzkoušíme i tento jednoduchý tradiční drink, který častokrát bývá označován jako národní nápoj Martiniku. Říká se, že Ti' Punch (vyslovujeme "tí panč") vzniknul jako odpověď na americký Old Fashioned, nám však připadá mnohem bližší Daiquiri. Pro horký srpnový večer ideální osvěžení se zachováním kvalit zemědělských rumů.