WHISKY 23. 01. 2019

Glenfiddich

Age of Discovery 19 YO Bourbon Cask Reserve

Limitovaná edice Age of Discovery 19 YO Bourbon Cask Reserve zraje devatenáct let v amerických dubových sudech, ve kterých dříve zrál bourbon. Má bohaté aroma, v chuti je cítit skořice a drcený černý pepř s karamelizovaným ovocem. Dokončení je příjemně suché, hřejivé.

Země původu: Skotsko
Obsah alkoholu: 40 %
Běžná cena: cca 3 500 Kč

anCnoc

Cutter 2014

Cutter je nástroj na získávání řašeliny, ale také nejvíce nakouřená whisky z panírny Knockdhu, která značku anCnoc vyrábí. Slad byl nakouřen na sílu 20,5 PPM. Vyzkoušíme, jak se rašelina z Highlands liší od rašeliny z ostrova Islay.

Země původu: Skotsko
Obsah alkoholu: 46 %
Běžná cena: cca 2 000 Kč

Laphroaig

Brodir 001

Brodir (gaelsky "bratr") je limitovaná edice single malt whisky určená pro obchody Travel Retail Exclusive. Tato edice oslavuje propojení Skotska s nordickými oblastmi a kulturou. Dozrávala v sudech po bourbonu a pak v sudech z evropského dubu, v nichž předtím bylo portské Ruby. Je to kombinace dřeva a vlivu portského, která dodává tomuto produktu na komplexnosti.

Země původu: Skotsko
Obsah alkoholu: 48 %
Běžná cena: cca 3 000 Kč

Gold Cock

Single Grain Whisky 2008 Cask Strenght

Gold Cock Single Grain Whisky 2008 je vyrobena ze sladu s velkým podílem pšenice a jen s menším podílem ječmene. Zrála v second-fill sudech po sladové whisky GoldCock. Výsledkem je nápoj plné a výrazné chuti, který zaujme jak milovníky netradičních whisky, tak i sběratele. Vyrobeno bylo pouze 300 lahví. Destilována byla roku 2008 a stočena v roce 2017.

Země původu: ČR
Obsah alkoholu: 61,5 %
Běžná cena: cca 1 100 Kč

Macallan

15 YO Fine Oak

Palírna Macallan patří k nejlepším producentům jednosladové whisky a používá k výrobě špičkovou odrůdu ječmene Golden Promise. Whisky zraje v kombinaci sudů po bourbonu a po sherry. Má zářivě slámově žlutou barvu, vůně je sladká s tóny růží a skořice. Delikátní chuť hořké čokolády, pomerančů a hrozinek. Závěr opět s tóny čokolády a sušeného ovoce.

Země původu: Skotsko
Obsah alkoholu: 43 %
Běžná cena: cca 4 000 Kč

BenRiach

22 YO Albariza Peated

Albariza je název bílé ("alba"), na které roste většina hroznů pro výrobu sherry. Po dlouhém zrání v sudech po bourbonu jsou použity ještě sudy po sherry Pedro Ximenez. Díky tomu získává tato jedinečná kouřová whisky ze Speyside sladké tóny po čokoládě, hrozinkách a datlích. Není filtrovaná za studena. Barva je přírodní.

Země původu: Skotsko
Obsah alkoholu: 46 %
Běžná cena: cca 4 500 Kč