KNOW-HOW

Rum je v Česku v posledních letech velmi populární. U některých značek máme dokonce nejvyšší spotřebu na hlavu na světě! Odborníci nad tímto fenoménem žasnou, protože nemáme žádnou historickou spojitost s cukrovou třtinou nebo námořními plavbami.

Pokud jste si někdy prohlíželi různé lahve rumů v obchodě nebo v baru, tak vám asi po 5 minutách muselo být jasné, že se některé pojmy na etiketách neustále opakují. U rumů je, bohužel, v klasifikaci trochu zmatek. Neexistují univerzální kategorie jako u whisky nebo koňaku. Rum je z pohledu zákonů něco jako divoký západ. Prakticky každý (s výjimkou...

Cognac (koňak) je nejslavnější destilát pocházející z Francie. Co přesně toto označení znamená, odkud pochází a jak se tato pálenka vyrábí? Tak o tom bude následující článek.

Ohledně "správného" degustování destilátů panuje celá řada mýtů a legend. Někteří tvrdí, že sklenice musí být pořádně nahřátá, jiní naopak vyznávají pití s kostkami ledu. Proti gustu žádný dišputát, jak se říká. Zkusme tomu tedy přijít společně na kloub.

Pineau des Charentes nebo jen "Pineau" je francouzský aperitiv. Vyslovujeme "pinó". Tento nápoj není mimo Francii příliš známý, ale přinejmenším v departmentu Charente hraje opravdu významnou roli. Pije se při slavnostních příležitostech jako jsou svatby a oslavy narozenin.